Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    vrijdag, juli 4
    Trending
    • Herman Brood / Wild Romance-gitarist Dany Lademacher overleden
    • NIBE Festival: Deense Muziekmagie aan de Limfjord
    • Green Day’s punk, politiek en pure energie in Ziggo Dome
    • Camila Cabello maakt sterke comeback in AFAS Live
    • Concert At Sea Festival: Laatste Dag Vol Muzikale Hoogtepunten
    • Turnstile naar AFAS Live
    • Nubiyan Twist – NT Soundsystem
    • Spoorpark Live Festival vol Disco, Pop en Rock
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Franz Ferdinand (Paradiso, 12-06-2014)
    Concertverslag

    Franz Ferdinand (Paradiso, 12-06-2014)

    By Peter van Cappelle13 juni 2014

    Met hun laatste album ‘Right Thoughs, Right Words, Right Actions’ waren de heren van Franz Ferdinand weer helemaal terug van even weggeweest met een fris en sterk album. Een album dat zich kon meten met hun inmiddels tien jaar oude debuutalbum. Paradiso was gisteravond dan ook tot de nok toe gevuld voor de Schotten.

    Voordat Franz Ferdinand het podium op kwam werd het voorprogramma gedaan door de Rotterdamse band Rats On Rafts, die aardig begonnen met hun aanstekelijke indierock die zó in het straatje van Franz Ferdinand past, maar na een kwartier begon te vervelen toen ze hun laatste nummer te lang hadden uitgespannen.

    Maar het publiek was helemaal klaar voor Franz Ferdinand. En dat bleek wel toen zanger Alex Kapranos en consorten het podium op kwamen en aftrapten met ‘Bullet’. Waarna ‘No You Girls’, ‘The Dark Of The Matinée’ en ‘Evil Eye’ volgden. Gelijk drie bekende nummers waarbij het publiek meteen los was.

    Daarna volgde ‘Tell Her Tonight’ dat werd gezongen door gitarist en toetsenist Nick McCarthy. Om daarna weer Alex het over te laten nemen met ‘The Fallen’, ‘Fresh Strawberries’, het luidkeels meegezongen ‘Walk Away’ en ‘Stand On The Horizon’. Het enthousiasme van de zaal werpt duidelijk z’n vruchten af, want de mannen maken zelf ook een behoorlijk gemotiveerde indruk. Een wisselwerking tussen band en publiek.

    ‘Can’t Stop Feeling’ kreeg een metamorfose met daarin een sample van ‘I Feel Love’ van Donna Summer. De enige lichte dip van de avond volgde daarna met ‘Auf Achse’, ‘Brief Encounters’ en ‘Lucid Dreams’. Maar met het daaropvolgende ‘Michael’ werd dat weer meteen goedgemaakt.

    Helemaal toen daarna het onvermijdelijke ‘Take Me Out’ volgde en er in de zaal moshpits ontstonden. Het recente ‘Love Illumination’ en ‘Ulysses’ sloten daar perfect op aan. Waarna bij ‘Outsiders’ alle vier de bandleden zich om het drumstel verzamelden en met z’n vieren daarop te keer gingen.

    Een toegift kon niet uitblijven. En dus werd bij terugkeer op het podium ‘Right Actions’ ingezet. En daarna als uitsmijter een klassieker die nog niet was gespeeld: ‘This Fire’. Om daarna echt af te sluiten met eveneens de afsluiter van hun laatste album: ‘Goodbye Lovers & Friends’.

    Opvallend is hoe goed de recente nummers tussen de oudere nummers passen, waardoor de aandacht en het enthousiasme zelden verslapten, en Franz Ferdinand nog altijd een uitstekende live-band blijkt te zijn. Hierdoor lijkt één van de hoogtepunten van de komende editie van het Best Kept Secret Festival (volgende week) al een zekerheid.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleKijktip: Led Zeppelin, ‘Dazed and Confused’
    Next Article Rene Froger – Juich Voor Nederland

    Related Posts

    NIBE Festival: Deense Muziekmagie aan de Limfjord

    Green Day’s punk, politiek en pure energie in Ziggo Dome

    Camila Cabello maakt sterke comeback in AFAS Live


    RSS Muzikantenbank
    • Drummer gezocht, repetitieruimte in Kerkrade
    • Rockband met funk-invloeden zoekt zanger(es)
    • Rock drummer m/v
    • Gitarist zoekt mensen om jazz mee te spelen
    • Willy deVille tribute zoekt ervaren en enthousiaste Drummer
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.