Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zondag, oktober 26
    Trending
    • Larkin Poe in 013 zorgt voor y’alls en yeehaws
    • Inside ADE 2025: Artiesten, Innovatie en Nachtleven
    • ‘Feel good country’ met Old Dominion in de Ronda
    • Level 42 start Nederlandse ‘World Machine 40 years’-tournee in Muziekgebouw Eindhoven
    • Closer dan ooit: Kim Wilde betovert Oosterpoort
    • Luka Cruysberghs in de Macca Club: Intiem en veelbelovend
    • Album recensie overzicht: Timber, Björk en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 24 oktober 2025
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»The Charlie Daniels Band – Off the Grid, doin’It Dylan
    CD Recensie

    The Charlie Daniels Band – Off the Grid, doin’It Dylan

    By Rob van Kuijen27 mei 2014

    Een in muziek geïnteresseerde puber had in de Jaren 80 maar een paar mogelijkheden om zijn nieuwsgierigheid te bevredigen. De radio, de platenzaak, de muziekcollectie van vrienden of, maar dat vertelde je tegen niemand, de platenkast van je vader. In mijn geval waren de lp’s van mijn vader taboe maar er waren ook nog cassettebandjes en dat was een grijs gebied; het mocht wel, maar liever niet. Tijdens zo’n zoektocht zat er een bandje met country hits in mijn cassetterecorder.

    De ”Je kent ze vast wel” hits van Dolly Parton, Lynn Andersen werden snel doorgespoeld totdat de vioolklanken van ‘The devil went down to Georgia’ voorbij kwam. The Charlie Daniels Band werd door mij ontdekt. Nu, 30 jaar later, struin ik zo af en toe nog steeds door muziekcollecties. En jawel hoor… De in 1936 geboren Daniels heeft een nieuwe cd uit !! Off the Grid – Doin’It Dylan en tourt zowaar door de VS.

    Bob Dylan songs op z’n Daniels. Niet op z’n country ’s. Gelukkig niet!, want wat ik goed vind is dat er niet geprobeerd is de ‘countrysausjes eroverheen giet-methode’ toe te passen. Nee, rasartiesten die goede songs op een andere manier vertolken. Maar er zijn een of twee uitzonderingen. Bij ‘Mr tambourine man’ krijg ik een ander gevoel. Een gevoel van commercie, van platenbazen, van kwantiteit. Jammer want verder is het een cd om van te genieten. Er zit wel een lekker, goed tempo in. Goed en modern gearrangeerd en geproduceerd. Opvallend is ook de goede geluidskwaliteit, waar het opgenomen is weet ik niet, maar dit lijkt me een aanrader voor de high-end luisteraar.

    Aan het einde van zijn carrière gaat Daniels naar zijn oorsprong terug: ‘Dylan’ want hij was een van de sessie muzikanten van Bob eind jaren zestig begin jaren 70. De oer rechts-christelijke, prominent lid van de national rifle association, zingt liederen van de linkse ‘anti alles’ protest zanger. Raar maar waar! (8/10) (Blue Hat Records)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleWar Horse’s Joey arriveert in Amsterdam op Magere Brug en bij Koninklijk Theater Carré
    Next Article Die Antwoord brengt nieuw album uit ‘Donker Mag’

    Related Posts

    Album recensie overzicht: Timber, Björk en meer

    Da Lata – Edge Of Blue

    Pavlov’s Dog – Wonderlust


    RSS Muzikantenbank
    • Ervaren Percussionist slagwerker op zoek naar muzikanten.
    • Gitarist gezocht voor tributeband the Cure
    • Toetsenist
    • Gezocht: Creatieve Lead gitarist (+- 25-45 jaar oud) voor alternatieve cross-over band met ambitie om semi-professioneel te gaan spelen (Locatie Utrecht)
    • Zanger gezocht
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.