Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zaterdag, juni 21
    Trending
    • Hitte, hits en heel veel handen in de lucht tijden de eerste dag op Pinkpop 2025
    • Album recensie overzicht: Karol G, Van Morrison en meer
    • Ook al is hij controversieel: Morrissey overtuigt in AFAS Live
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 20 Juni 2025
    • Engelbert Humperdinck naar Rotterdam en Groningen
    • Kneecap naar AFAS Live
    • Mula B speelt grootste show ooit in AFAS Live
    • Alan Parsons Live Project bracht magische prog naar Muziekgebouw Eindhoven
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Muzieknieuws»North Sea Jazz: programma 2014 bekend
    Muzieknieuws

    North Sea Jazz: programma 2014 bekend

    By Wil Wander24 april 2014

    Vandaag maakt de organisatie van het Port of Rotterdam North Sea Jazz Festival het complete programma van de komende editie op 11, 12 en 13 juli bekend. Onder anderen Sheila E. met speciale gast Candy Dulfer, Bootsy Collins & The Funk Unity Band, Lalah Hathaway en Kelis zijn aan het programma toegevoegd. Verder maken Pharoah Sanders, Dr. John met speciale gast Nicholas Payton en Jeff Lorber Fusion met speciale gast Paul Jackson Jr hun opwachting op de 39e editie van het grootste indoor jazz festival ter wereld.

    Tijdens het festival wordt stil gestaan bij de 75e verjaardag van het vermaarde kwaliteitslabel Blue Note label met Jason Moran & Friends. En met concerten van Dr. Lonnie Smith, Bennie Golson en de hedendaagse Blue Note top: Gregory Porter, Robert Glasper, Derrick Hodge en Paul Acket Awardwinnaar Ambrose Akinmusire. Ook doet de afscheidstournee van Orquesta Buena Vista Social ClubTM het Rotterdamse festival aan, met optredens van Omara Portuonda, Eliades Ochoa, Guajiro Mirabal, Barabrito Torres en Jesus “Aguaje” Ramos.

    Eerder werden Pharrell Williams, Stevie Wonder, Outkast, Gregory Porter, Ibrahim Maalouf, Daryl Hall & John Oates, Robin Thicke, Snarky Puppy & Friends en The Daptone Super Soul Revue featuring Sharon Jones & the Dap-Kings, Charles Bradley and his Extraordinaires, Antibalas, The Sugarman 3 with special guests Saun and Starr and Master of Ceremonies Binky Griptite al bevestigd.

    Artist in Residence
    Dit jaar heeft het festival weer een artist in residence: Christan McBride. McBride geldt als een van de steunpilaren in de hedendaagse jazz. Op vrijdag speelt hij straight-ahead jazz met het kwintet Inside Straight. Op zaterdag treedt hij op met zijn big band. Bijzonder, want het orkest was nooit eerder te zien in Nederland. Op zondag treedt McBride op met zijn trio.

    Compositieopdracht
    Het North Sea Jazz Festival verstrekt elk jaar in samenwerking met het Fonds Podiumkunsten een vrije compositieopdracht aan een veelbelovende Nederlandse jazz-componist. In 2014 valt deze eer te beurt aan Tony Roe. “De composities van Tony Roe zijn helder en verrassend. Hij kiest voor een thema of een motief en diept dit verder uit met veel gevoel voor sfeer en dynamiek. Hij maakt gebruik van hedendaagse technologieën als samples, klankvervorming en video en mengt deze met een akoestisch jazztrio (piano-contrabas-drums). Met zijn groep Tin Men & The Telephone brengt hij eigentijdse, verrassende composities die als grensverleggend kunnen worden beschouwd.”, aldus de jury. De première van de compositie opdracht vindt op 11 juli plaats.

    Ahoy Rotterdam
    Dagkaarten: € 82,- (excl. servicekosten), met CJP korting: € 72,- (excl. serivekosten)
    Driedagenkaart: € 195,- (excl. servicekosten)
    Group ticket (tot 10 personen): € 650 (excl. servicekosten)
    Junior ticket (t/m 15 jr): € 20 (incl. servicekosten)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleJubilerend Solar Weekend Festival maakt divers programma bekend
    Next Article Free Legal Download: Slayer’s nieuwe single ‘Implode’

    Related Posts

    De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 20 Juni 2025

    Engelbert Humperdinck naar Rotterdam en Groningen

    Kneecap naar AFAS Live


    RSS Muzikantenbank
    • Bestaan ze nog echte ouwe lulluhhh blues bands
    • Zangeres zoekt band en of mede muzikanten
    • Drummer zoekt!
    • Nieuwe facebook groep muzikanten voor eigen werk
    • Hey rockbitch, where are you…..
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.