Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, september 1
    Trending
    • Amyl and the Sniffers – Truth or Consequence
    • Angèle brengt de ‘Instinct Tour’ naar AFAS Live
    • Axty – The Pain Made Me Who I Am
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Patrice Rushen – ‘Forget Me Nots’
    • Vier eigenzinnige stemmen van DaughterDaughter in het Bimhuis
    • Album recensie overzicht: The Linda Lindas, Interpol en meer
    • A Night With Lou Reed – Remastered
    • Album recensie overzicht: Beartooth, Alabama Shakes en meer
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Muzieknieuws»Nieuw album VOF de Kunst ‘2(013)’
    vof de kunst
    Muzieknieuws

    Nieuw album VOF de Kunst ‘2(013)’

    By Wil Wander26 oktober 2013

    VOF de Kunst 2(013)De carrière van VOF de Kunst kent vele hoogtepunten. Toen ze in 1983 opgericht werden, stonden ze onmiddellijk 4 weken op nummer 1 in de hitlijsten met ‘Suzanne’. Het nummer blijkt een internationale hit en zo reist VOF de Kunst in 1984 en 1985 als The Art Company maandenlang door bijna alle Europese landen. Van ‘Susanna’ (de Engelstalige versie) worden wereldwijd vijf miljoen exemplaren verkocht. Enkele jaren later wordt dit succes nog eens dunnetjes over gedaan met ‘Eén kopje koffie’. Onder andere Ricky Martin en Paul Shaffer (David Letterman) namen covers van VOF de Kunst op. Daarnaast nam de band een hele reeks uiterst succesvolle kindercd’s op, zoals ‘Dikkertje Dap‘ (3x platina) en ‘De Lapjeskat’. Tussen 1996 en 2006 speelde VOF de Kunst in samenwerking met Erik van Muiswinkel familievoorstellingen voor uitverkochte zalen en waren ze de eerste band met popmuziek voor kinderen.

    Nu, in 2013, heeft VOF de Kunst weer een CD opgenomen met volwassen repertoire, met de titel ‘2(013)’. Dit verwijst zowel naar het jaar, als naar thuisstad Tilburg, als naar het aantal tracks op ’t album. Het is een mooie mix geworden van stevige, goed in het gehoor liggende nieuwe liedjes en een aantal succesnummers uit de jaren ’80! Zo is er een prachtige nieuwe versie van ‘Als Ze Lacht’, de in 1982 eerste Nederlandstalige single van Ferdie Lancee die door VOF de Kunst in een mooi, modern jasje is gestoken. Het nummer ‘Strepen Op De Weg’ heeft een bijzondere diepere laag, het is een ode aan oude vriend Pierre Geoffroy Chateau, die in 2007 overleed. In het stevige ‘Ze Zeggen’ nemen ze een kritische houding aan tegenover Social Media, begeleid door stampende drums en live aangevuld met een zeer scherpe piano solo van toetsenist Johan Hendrikse. VOF de Kunst bestaat verder uit Nol Havens – zang, Ocki Klootwijk – bas, Hans Klein – gitaar en Joeri Rook op drums.

    VOF de Kunst heeft inmiddels genoeg repertoire om zich aan te kunnen passen voor theaters, festivals of clubshows. Onder andere Bertus Borgers en Ferdie Lancee (schrijver van Suzanne en nu de man achter Gare du Nord) zijn te gast op de Gratis toegangkelijke CD release presentatie zondag 27 oktober in de 013 (Tilburg).

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleEerste namen Fortarock 2014 bekend
    Next Article Eminem onthult tracklist deluxe editie ‘The Marshall Mathers LP 2’

    Related Posts

    Angèle brengt de ‘Instinct Tour’ naar AFAS Live

    De impact van live muziek op jouw bedrijfsfeest

    Fontaines D.C. naar Ziggo Dome voor grootste Nederlandse show ooit

    D-Block Europe en French Montana met ‘Worldwide Wave Tour’ naar AFAS

    Take That komt naar Nederland

    Dolly Parton overleden


    RSS feed: Muzikantenbank Muzikantenbank
    • Zangeres gezocht voor bijzondere coverband!
    • Bassist te huur in Breda
    • Unplugged band zoekt gitarist
    • Band in oprichting zoekt zanger/zangeres
    • Alkmaarse rockband zoekt drummer en 2e leadzanger
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.