Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, mei 13
    Trending
    • Big Dega – Un Disordine Qualsiasi
    • John Engels ontvangt Lifetime Achievement Edison
    • Win kaarten voor Soul! Power! Live! in De Pul
    • Album recensie overzicht: Femi Kuti, Butthole Surfers en meer
    • Gary Barlow gunt fans zitpauze in Manchester
    • KRS-One onderwees Hip Hop-cultuur in de Q-Factory
    • Album recensie overzicht: Kali Uchis, Andre 3000 en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 9 Mei 2025
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Miriam Simone – Follow My Dreams
    CD Recensie

    Miriam Simone – Follow My Dreams

    By Redactie11 augustus 2012

    Hoewel iedereen in Nederland de namen kent van Bob Marley, UB40, Sly & Robby, Desmond Dekker en Jimmy Cliff, is reggae in Nederland een stijl die weinig artiesten zich eigen maken. Sure, Doe Maar, Beef! en Jah6 proberen de Nederlandse reggae op de kaart te zetten, maar hoe succesvol in Nederland voorgenoemde groepen ook zijn, internationaal gezien blijft de stijl onlosmakelijk verbonden met Jamaica. En toch, ook rapper Remon Stotijn alias Postman waagde zich lange tijd aan de reggae, niet onverdienstelijk gezien zijn hits met onder anderen ‘Cocktail’ ‘Renaissance’ en ‘Crisis’, hoewel de rapper zich vaak bediende van een mix van reggae met de wat meer commercieel interessante hiphop.

    Nu Postman in principe zijn tijd heeft gehad stapt achtergrondzangeres Miriam Simone uit de achtergrond met een solo-album. EP officieel, maar met zeven tracks mag het gerust een klein album genoemd worden. De van oorsprong Surinaamse scoorde met Dreddayouthz al een hit in haar thuisland met ‘Uma No Krey’, wat haar dan weer verschillende samenwerkingen met verschillende Jamaicaanse reggae-artiesten opleverde. Uit die samenwerkingen kwamen uiteindelijk ook de contacten met producer Bobby Digital (Shabba Ranks, Sizzla), die tot vol genoegen enkele van de nummers op ‘Follow My Dreams’ produceerde.

    De Jamaicaanse producer is niet onterecht onder de indruk van de zangers, aangezien Simone deze zomer alweer op Jamaica ontvangen wordt door de topproducer voor een echt volledig album. Haar video’s bij ‘Disappointed’ en ‘You know how to love’ zijn op het Caribische eiland dan ook veelvuldig te bewonderen op de muziekzenders en ook de Jamaicaande radiostations zijn erg onder de indruk van de in Amsterdam wonende zangeres.

    Wat bij openingstrack ‘Rather have jah’ direct opvalt is de Postman-roots van de zangeres. Miriam Simone schrijft haar texten gelukkig zelf en wat direct opvalt is haar diepwarme stem met een duidelijk achterliggend vibrato, te vergelijken met – herinnert u zich deze nog – Dawn Penn, hoewel de stem van Miriam Simone duidelijk wat donkerder is. Het zou geen verkeerd duet opleveren mocht Bobby Digital Miriam Simone op Jamaica te koppelen aan de muze van Prince Buster. Pak dan gelijk het gitaarspel van Ernest Ranglin erbij en je hebt een drieeenheid in drie generaties die zich volgens mij perfect zou aanvullen op elkaar.


    1. Miriam Simone-Rather have Jah by Kadine

    ‘Follow My Dreams’ is Simone’s droom die gevolgd is en daar mogen we blij om zijn. Eerlijk is eerlijk, muzikaal trekt het, zoals al eerder genoemd, soms niet iets te vaak richting Postman, maar helemaal losgelaten op Jamaica met een flinke frisse invloed Caribbean flow, moet dat helemaal goed komen. Met ‘Follow My Dreams’ levert Miriam Simone een waardige debuut-EP af, die zeer zeker smaakt naar meer. Hopelijk staan dan bij de shout outs niet alleen de radio en TV-stations vernoemd aangezien de muziekzines ook zeker door Simone gehoord moeten worden! (7/10) (Dredda Records)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleSteeds meer sterren steunen Pussy Riot
    Next Article Muziektip van de dag: Little Mix – Wings (2012)

    Related Posts

    Big Dega – Un Disordine Qualsiasi

    Album recensie overzicht: Femi Kuti, Butthole Surfers en meer

    Album recensie overzicht: Kali Uchis, Andre 3000 en meer


    RSS Muzikantenbank
    • Drummer 67 voor country-, indy-rockband
    • Pop/Rock band zoekt dringend solo-gitarist , zanger of keyboarder.
    • Coverband Delight zoekt gitarist of toetsenist
    • Bassist zoekt leuke band.
    • Drummer zoekt band
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.