Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zaterdag, oktober 11
    Trending
    • Album recensie overzicht: Roufaida, Starsailor en meer
    • Een avond met The Dublin Legends in Eindhoven met de nieuwe generatie Ierse muziek
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 10 oktober 2025
    • Moody Blues bassist John Lodge overleden
    • Hark! en Co – a Fairer House than Prose
    • Jimmy Carr kondigt extra show aan
    • Musical over Willeke Alberti in 2027 naar de theaters
    • Luke Combs komt naar Johan Cruijff ArenA
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Stateless (Tivoli, Utrecht, 3-6-2011)
    Concertverslag

    Stateless (Tivoli, Utrecht, 3-6-2011)

    By Redactie4 juni 2011

    Frontman Chris James komt met trenchcoat aan het podium op. De vierkoppige band Stateless staat vanavond in een statisch vierkante formatie op het podium van Tivoli. Tussen nummers door praten James en bassist Justin Percival wat onwennig met het publiek, dat zich een paar passen voor het podium heeft opgesteld. Liedjes lijken in willekeurige volgorde ten gehore gebracht en aan het einde van de avond verlaat James, schijnbaar onbezweet, het podium met zijn jas nog aan. Nee, een echte performance is het in Utrecht niet geworden. Maar die muziek… die was GE-WEL-DIG.

    Je hoeft geen muzieknerd te zijn om te horen dat deze mannen hun livegeluid goed op orde hebben. Vooral de heldere klanken die frontman James ogenschijnlijk moeiteloos uit zijn keel tovert en het grote bereik van de soulvolle achtergrondvocalen van Percival maken indruk. De drum, half akoestisch en half elektronisch, neemt een niet te dominante plaats in en zelfs als James en Percival helemaal los gaan op hun gitaren, behoud de muziek toch een zekere mate van dromerigheid. Knap werk van de heren uit Leeds.

    Stateless combineert indierock met electronica. Dat dit een goede combinatie is, bewees de band al met Matilda, het derde studioalbum dat de band uit Leeds uitbracht. Hier zit echter wel het gevaar bij live-optredens. Als toeschouwer weer je af en toe niet meer wat de band live speelt en wat als sample wordt afgespeeld. Zo wordt bij één van de nummers een hele stempartij door DJ Kidkanevil ingestart te worden als sample. Ook de geweldige gitaarrif in Ariel wordt live afgespeeld als sample. Een ander muzikaal minpuntje is dat drummer David Levin soms net een fractie van een seconde uit de tel zit. Maar om dat te horen moet je dan wél weer muzieknerd zijn. Het publiek lijkt het in ieder geval niet door te hebben.

    Absoluut hoogtepunt van de avond is Bloodstream, dat wordt gespeeld door James en Percival. Dit nummer komt live veel beter uit de verf dan op Stateless’ gelijknamige album. Wie de heren graag live wil zien optreden moet er snel bij zijn. Vanavond treden ze op in het Paard van Troje in Den Haag.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleDo you remember ….. Alphaville
    Next Article Stateless – Ariel

    Related Posts

    Een avond met The Dublin Legends in Eindhoven met de nieuwe generatie Ierse muziek

    ABBA Gold doet Concertgebouw Brugge swingen

    Emma Bale viert thuiskomst in De Roma


    RSS Muzikantenbank
    • Band LOWKEY zoekt leadgitarist
    • Basgitaar in een gezellige band spelen?
    • Ben jij die enthousiaste en gedreven toetsen-man/-vrouw die onze bezetting compleet maakt?
    • €?️Glam metal/hairmetal gitarist gezocht‼️
    • П?? Guitarist + Drummer Seeking the Rest of the Rock Band 🔥
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.