Intense samenwerking HBO en LSO PDF Afdrukken E-mail
Geschreven door Norman v/d Wildenberg   
donderdag, 02 februari 2012 15:29

De Stichting Het Brabants Orkest heeft op 1 februari het businessplan voor een nieuw te vormen orkest voor Zuid-Nederland ingediend bij het Ministerie van OCW en bij de provincies Noord-Brabant en Limburg. Dit nieuwe orkest geeft een duurzaam en innovatief antwoord op de vragen die door de samenleving worden gesteld. Het plan betreft de periode 2013-2016 en geeft een doorkijk voor de periode daarna. Het is ontwikkeld binnen een nieuwe commerciële en financiële context, vanuit de visie dat voor het publiek, het bedrijfsleven, de kennisinstellingen en de overheden artistieke uitingen als concerten, opera’s en educatieprojecten een grote meerwaarde hebben.

Bij de vorming van het nieuwe orkest wordt uitgegaan van de bestaande artisticiteiten van Het Brabants Orkest (HBO) en het Limburgs Symfonie Orkest (LSO). De nieuwe organisatie zal worden opgebouwd uit medewerkers van LSO en HBO. Het orkest voor Zuid-Nederland voorziet vanuit twee vestigingsplaatsen Maastricht en Eindhoven de provincies Limburg en Noord-Brabant van symfonische muziek, in alle mogelijke variaties. Het orkest betrekt musici uit HBO en LSO die optimaal worden ingezet, en zal door zijn grootte en samenstelling in staat zijn gelijktijdig twee of meer formaties in het gebied op te laten treden. Het gaat in zijn producties lokaal en regionaal herkenbare verbindingen aan, werkt samen met zalen en andere culturele partners in het veld, en geeft op deze wijze concreet invulling aan de handhaving van de verschillende identiteiten die er in het gebied bestaan. Het versterkt hiermee zijn positie in de haarvaten van de Brabantse en Limburgse samenleving.

In het businessplan wordt kortom een duurzame basis gelegd voor een robuust orkest dat ook ná 2016 vanuit Maastricht en Eindhoven flexibel inspeelt op ontwikkelingen in de samenleving.

Het nieuwe orkest is primair een vraag gestuurde organisatie. Dit betekent dat de marktverwachting van publiek, overheden en bedrijfsleven het uitgangspunt van denken vormt. Met overheden en andere stakeholders worden prestatieafspraken gemaakt. Het definiëren van de doelgroepen leidt tot verschillende soorten programma’s. Succesvolle concertformules die een lange traditie kennen en een groot en trouw publiek trekken, zullen de komende jaren worden doorontwikkeld. Daarnaast worden er nieuwe concertformules in de markt gezet voor nieuwe publieksgroepen. De inspanningen voor educatie worden verdubbeld, het aantal concerten meer dan verviervoudigd.

De programmatische invulling door het nieuwe orkest biedt zowel kwantitatief als in verscheidenheid meer activiteiten dan wat de twee huidige orkesten op dit moment realiseren.

Het businessplan beschrijft een nieuwe aanpak waarbij de verantwoordelijkheden binnen de organisatie worden geherdefinieerd. Door goede, eigentijdse arbeidsvoorwaarden, kwaliteitsbewaking en een professioneel HR-beleid is het orkest een aantrekkelijke werkgever voor hooggekwalificeerde musici en stafmedewerkers. De samenstelling van staf en orkest, zullen worden toegesneden op de uitvoering van het businessplan, en daardoor op de vraag uit de markt.

Het orkest dat ons voor ogen staat is van groot belang voor de Zuid-Nederlandse samenleving. Om die reden doen we voor de uitvoering van dit businessplan een beroep op publieke middelen. Uitvoering van het plan zal geschieden in goed overleg met de OR en is uiteraard afhankelijk van toekenning van de middelen door OCW en de beide provincies.

Gerelateerde artikelen
 

Plaats reactie

Bij het geven van een reactie gelden de gewone huisregels van Maxazine.
Moderatoren zijn gerechtigd om zonder enig overleg of verklaring reacties te wijzigen of verwijderen.
Geregistreerde gebruikers hebben meer rechten en worden niet lastig gevallen door de captcha-code.
Registreer je dus snel (rechtsboven bij Profiel)


Beveiligingscode
Vernieuwen

.: Maxatheater.nl :.

Maxatheater.nl brengt je al het nieuws over theater, musicals, cabaret en meer. Net zoals je gewend bent van de site Maxazine.nl


Follow Maxazine

maxazine.hyves.nl twitter.com/maxazinenl Maxazine.nl RSS-feed maxazine.nl on Facebook maxazine.nl on Youtube maxazine.nl on Myspace

Advertenties

Google Plus One

Laatste nieuws...

Maxazine app

Blijf eenvoudiger op de hoogte:

Android
Windows
Phone 7

Apple iOS
(coming)

Laatste Forum activiteit

Follow Maxazine

Blijf op de hoogte!! Volg ons of wordt vrienden op Hyves, Facebook, MySpace, Twitter & Youtube.


maxazine.hyves.nl twitter.com/maxazinenl Maxazine.nl RSS-feed
maxazine.nl on Facebook maxazine.nl on Youtube maxazine.nl on Myspace

Column:

Gastcolumn Mathijs Leeuwis: Zelfs de kathedralen z

News image

De titel van dit stuk is ook een van de eerste zinnen uit een liedje dat ik net heb geschreven. In eerste instantie hadden deze woorden bar weinig te maken met wat voor zakelijke aspecten van de muziekindustrie dan ook. Tot er eergisteren een mailtje binnen kwam: uw platenmaatschappij is ... Lees meer

Column | Gastcolumnist