Lanterns On The Lake - Gracious Tide, Take Me Home PDF Afdrukken E-mail
Gebruikerswaardering: / 0
LaagsteHoogste 
Geschreven door Dennis Wander   

“..spacious sound reminiscent of Sigur Rós and Mazzy Star…… a breathtaking collection of songs that finds down-at-heel folk and cinematic balladry” , aldus Metro. Of deze vergelijkingen terecht zijn gaan we zodadelijk horen. Althans, ik nu direct en de lezers zodra ze het album hebben aangeschaft.

Veel is er over dit zeskoppige collectief uit Noord-Oost Engeland niet te vinden. Hun eigen site bestaat nog uit tests en ‘Lorem Ipsum’ (vul-tekst) en ook Wikipedia weet weinig over ze te vertellen. Dit is niet heel gek, aangezien ‘Gracious Tide, Take Me Home’ pas hun debuutalbum is. Wel hebben ze al 3 EP’s uitgebracht, die op hun BandCamp website te verkrijgen zijn.

Normaal gesproken praat ik graag over de albumcover maar in dit geval valt daar weinig over te zeggen. Belezen rood leer met een simpele gouden tekst. Een gebrek aan inspiratie of een aanvulling op hun muziek? Waarschijnlijk het laatste.

Zodra ik de cd opzet wordt mijn aandacht direct al getrokken. Minimalistisch pianowerk aangevuld met subtiele violen, maken Sigur Rós inderdaad het eerste waar je aan denkt als je ‘Lungs Quicken’ hoort. Toch heeft het onder andere dankzij de vrouwelijke stem een heel andere sfeer.

Met ‘If I’ve Been Unkind’ wordt de tweede helft van hun eigen-gegeven genre ‘Cinematic Indie’ vervuld. Begeleid door akoestische en later ook elektrische gitaar nemen ditmaal een mannelijke- en vrouwelijke stem je mee naar een late zomeravond, met spijt in de gedachten (wat uiteraard prima bij de titel past). Bij ‘Keep On Trying’ kreeg ik direct al een warm gevoel. Door het nummer heen hoort men iets dat lijkt op een krakende stoel, gek genoeg werkt dit.

Ik kan natuurlijk de gehele cd uitvoerig beschrijven, maar ik denk dat de verrassing hiermee wordt weggenomen. De rest van de plaat neemt je mee  naar een late, lange winteravond. Uniek is het niet, maar genieten desondanks. Ik wacht met smart op wat deze band ons nog meer gaat brengen. (7/10) (Bella Union Records)

Gerelateerde artikelen
 

Plaats reactie

Bij het geven van een reactie gelden de gewone huisregels van Maxazine.
Moderatoren zijn gerechtigd om zonder enig overleg of verklaring reacties te wijzigen of verwijderen.
Geregistreerde gebruikers hebben meer rechten en worden niet lastig gevallen door de captcha-code.
Registreer je dus snel (rechtsboven bij Profiel)


Beveiligingscode
Vernieuwen

.: Maxatheater.nl :.

Maxatheater.nl brengt je al het nieuws over theater, musicals, cabaret en meer. Net zoals je gewend bent van de site Maxazine.nl


Follow Maxazine

maxazine.hyves.nl twitter.com/maxazinenl Maxazine.nl RSS-feed maxazine.nl on Facebook maxazine.nl on Youtube maxazine.nl on Myspace

Advertenties

Google Plus One

Maxazine app

Blijf eenvoudiger op de hoogte:

Android
Windows
Phone 7

Apple iOS
(coming)

Laatste Forum activiteit

Follow Maxazine

Blijf op de hoogte!! Volg ons of wordt vrienden op Hyves, Facebook, MySpace, Twitter & Youtube.


maxazine.hyves.nl twitter.com/maxazinenl Maxazine.nl RSS-feed
maxazine.nl on Facebook maxazine.nl on Youtube maxazine.nl on Myspace

Column:

Gastcolumn Mathijs Leeuwis: Zelfs de kathedralen z

News image

De titel van dit stuk is ook een van de eerste zinnen uit een liedje dat ik net heb geschreven. In eerste instantie hadden deze woorden bar weinig te maken met wat voor zakelijke aspecten van de muziekindustrie dan ook. Tot er eergisteren een mailtje binnen kwam: uw platenmaatschappij is ... Lees meer

Column | Gastcolumnist